Міжнародний центр ядерної безпеки в Україні
англійськаГоловнаВступПартнериПідтримкаЛогін

Нормативні документи 

Коротка інформація

Даний розділ надає інформацію про нормативні технічні документи (НТД), які використовуються для регулювання та контролю безпеки на атомних електростанціях. Система нормативних документів складається з законів та другорядних актів, стандартів, системи правил і норм та технічної документації. Норми та стандарти для ядерної та радіаційної безпеки є критеріями, вимогами та умовами, які гарантують безпеку використання ядерної енергії. Розробка норм та регламенту для ядерної та радіаційної безпеки здійснюється Адміністрацією ядерного регулювання (АЯР) - департаменту Міністерства України по захисту навколишнього середовища та ядерної безпеки. Всі вищезгадані норми, регламенти та стандарти розроблені, беручи до уваги рекомендації з питань використовування ядерної енергії таких міжнародних організацій як Міжнародне Агентство Атомної Енергії.

Список основних нормативних технічних документів

Норми радіаційної безпеки (НРБУ-97)
Обов'язкове
1997

    НРБУ-97 є основним державним документом, який визначає норми радіаційного опромінення як для окремої людини так і для суспільства в цілому. Цей документ визначає основні вимоги до захисту здоров'я від потенціальної небезпеки з боку джерел іонізуючого випромінювання, безпечну експлуатацію джерел випромінювання, захист навколишнього середовища.

Основні положення по гарантії безпеки атомних електростанцій (ОПБ-У)
Обов'язкове
2000

    Документ включає базові визначення та основні критерії і принципи положень безпеки, класифікація систем та елементів атомних електростанцій, стандарти безпеки, які мають бути використані в проектуванні АЕС та їх систем, принципи безпечної експлуатації АЕС та вимоги до державного нагляду та інспектування безпеки АЕС.

Last modyfied: 19.04.2001 Пишіть до вебавтора в разі питань